Baterie umywalkowe – czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu?

Armatura łazienkowa oraz kuchenna narażona jest na ciągłe użytkowanie, dlatego warto stawiać na produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, odporność na różnego rodzaju uszkodzenia oraz ponadczasowy design. Modeli baterii kuchennych jest wiele, dlatego też warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z ich charakterystyką. Baterie umywalkowe pełnią nie tylko rolę funkcjonalną, ale coraz częściej również dekoracyjną, przez co wzór i kolor warto dopasować do innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu.

  Baterie umywalkowe jednouchwytowe to nieprzemijająca klasyka

  Taki model z powodzeniem można wybrać zarówno do zlewu łazienkowego jak i kuchennego. Pojedyncza dźwignia, odpowiednio wyprofilowana umożliwia szybkie odkręcanie i zakręcanie wody oraz błyskawiczną regulację temperatury. Tego typu produkty dostępne są w różnych gamach kolorystycznych, między innymi w odcieniu klasycznego srebra, złota, miedzi, stali szczotkowanej lub głębokiej czerni. Model baterii przeznaczony do umywalek wolnostojących zwykle wyróżnia nieco wyższa podstawa. 

 Bateria wysoka z ruchomą wylewką to idealny wybór do kuchni

  Model z wyciąganą bądź obrotową wylewką znacznie ułatwi codziennie funkcjonowanie w kuchni. Dzięki ruchomej wylewce umycie większych naczyń, oraz płukanie niektórych produktów spożywczych będzie znacznie łatwiejsze. Regulacja ciśnienia wody daje więcej możliwości podczas domowych prac w kuchni. 

 Baterie umywalkowe podtynkowe

   Bateria umywalkowa podtynkowa do każdego pomieszczenia wniesie nutę nowoczesności. Idealnie komponuje się ona z nowoczesnym wzornictwem płytek ściennych. Zarówno rozeta jak i dźwignia są montowane osobno, a dzięki montażowi pod tynkiem zajmują niewiele miejsca. Taki model to idealny wybór do każdej nowoczesnej łazienki. W takiej sytuacji dobrym wyborem może być model w kontrastowym, wyróżniającym się kolorze, który przyciągnie uwagę i wzbudzi zainteresowanie.

 Bateria podtynkowa 3-otworowa

  Model o trzech otworach prezentuje się intrygująco. Po środku znajduje się stała wylewka a boczne dźwignie służą do odkręcania ciepłej oraz zimnej wody. To świetny wybór do łazienkowej umywalki oraz wanny. Dodatkowo bateria wyposażona jest w zawór odpływowy, który umożliwia szybkie zatkanie oraz otwieranie odpływu przy pomocy dyskretnej dźwigni. Decydując się na model podtynkowy należy dokonać zakupu odpowiedniego modelu przez rozpoczęciem prac płytkarskich, a montaż należy zlecić doświadczonym fachowcom aby cieszyć się wszystkimi funkcjami produktu bez usterek.

 Jaki rodzaj baterii umywalkowej najlepiej sprawdzi się w łazience?

  W łazienkach najlepiej sprawdzają się modele o powierzchni chromowanej, na których nie widać śladów kropel wody oraz innych detergentów. Taki rodzaj produktu jest również łatwy w utrzymywaniu czystości, warto jednak zachować ostrożność i do dezynfekcji używać dedykowanych preparatów. Warto zwrócić uwagę również na inne aspekty, między innymi:

  • czy dany model może współpracować z przepływowymi podgrzewaczami wody,
  • czy węże przyłączeniowe są odpowiednio długie i giętkie, aby można było je właściwe ułożyć pod zlewem,
  • czy bateria posiada ogranicznik temperatury, który chroni przed przypadkowym poparzeniem,
  • do jakiego rodzaju umywalki jest dedykowany dany model baterii.

  Neutralnym wyborem, który wpasuje się w każdy styl jest armatura biała oraz czarna. Aby wszystkie elementy tworzyły spójną całość wszelkie dodatki jak wieszaki czy lustra należy dopasować do koloru armatury.