Drzwi wewnętrzne- jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz

Każdy profesjonalny architekt czy projektant wnętrz doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają w całych aranżacjach wnętrz drzwi wewnętrzne. To produkty, które oprócz tego, że są jednymi z najbardziej dekoracyjnych, które powinny wkomponować się w pozostałe elementy, to dodatkowo muszą one spełniać wiele funkcji w naszych domach czy mieszkaniach. Jakie rodzaje drzwi wewnętrznych możemy wyróżnić? Czym się charakteryzują? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne to niezwykle bogata, różnorodna gama wielu ciekawych produktów. To sprawia, że z łatwością będziemy mogli odnaleźć produkty doskonale dopasowane do różnych aranżacji wnętrz, zarówno w stylu klasycznym, jak również w najbardziej nowoczesnym. Do najbardziej popularnych rodzajów drzwi wewnętrznych zaliczyć możemy:

– przylgowe,

– bezprzylgowe.

Drzwi bezprzylgowe to doskonały wybór dla wszystkich mieszkań i domów urządzonych w stylu nowoczesnym. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów, które podkreślą nowoczesnych styl wnętrz. Ich cechą charakterystyczną są ukryte zawiasy, a skrzydło drzwiowe wraz z ościeżnicą tworzą doskonałą, jednolitą powierzchnię.

Drzwi przylgowe napotkać można w każdym domu czy mieszkaniu urządzonym w stylu klasycznym. To jeden z najpowszechniejszych dostępnych rodzajów. Podczas zamknięcia zawiasy pozostają widoczne, a pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem drzwiowym powstaje charakterystyczny uskok. Stanowią doskonały wybór dla wszystkich aranżacji o prostym, nieprzekombinowanym stylu.

Każdy rodzaj drzwi wewnętrznych dostępny jest w szerokiej, różnorodnej gamie kolorystycznej. Począwszy od najbardziej standardowych, ponadczasowy drzwi w kolorze białym, poprzez różnorodne odmiany drewna, kończąc na drzwiach w kolorze czarnym. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego użytkownika, jak również tworzonych aranżacji wnętrz. 

Klamki i rozety drzwi wewnętrznych 

Oprócz szerokiej gamy drzwi wewnętrznych możemy wybierać pośród wielu, ciekawych modeli klamek drzwiowych oraz rozet. To właśnie najmniejsze detale oraz szczegóły drzwi decydują o ich finalnej prezencji. Klamka, jak również rozeta, może nawiązywać do pozostałych elementów wyposażenia, stanowiąc swojego rodzaju dopełnienie, uzupełnienie całego skrzydła drzwiowego. Co więcej, właściwe wyprofilowanie klamki, jej kształt oraz wielość, niejednokrotnie warunkują wygodę użytkowania drzwi, które często są używane kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt razy dziennie.

Sprawdzone skrzydła drzwiowe renomowanych producentów 

By drzwi wewnętrzne cieszyły nas swoją niezmienną kondycją, niezawodnością oraz funkcjonalnością, powinny pochodzić od znanych i renomowanych producentów. Do prawdziwej „śmietanki” zaliczyć można produkty wychodzące spod skrzydeł marki Barański, Dre czy Porta. Trzy wiodące firmy oferujące najwyżej klasy drzwi wewnętrzne stanowią gwarancję zadowolenia najbardziej wymagających klientów. W połączeniu z profesjonalnym montażem pozwalają na rewelacyjnie wykończenia wnętrz, będąc ich prawdziwą wizytówką.

Szukasz skutecznego rozwiązania, które pozwoli na osiągnięcie spektakularnych efektów aranżacyjnych? Warto zadbać o wysokiej jakości drzwi wewnętrzne, jak również ich prawidłowy montaż. Takie rozwiązanie sprawi, że tworzone wnętrza będą kompletne, funkcjonalne, jak również designerskie.