Drzwi wewnętrzne przylgowe – co warto wiedzieć?

Drzwi wewnętrzne przylgowe to rozwiązanie chętnie wybierane przez wielu inwestorów. Jednak dla wielu osób takie określenie brzmi dość zagadkowo. Warto więc wskazać czym są takie modele drzwi, czym się charakteryzują oraz jakie są ich rodzaje. 

Czym są drzwi przylgowe?

Drzwi przylgowe to bardzo tradycyjne rozwiązanie. Taki model bardzo dobrze sprawdza się w każdym domu czy mieszkaniu. Dobrze dobrane drzwi pełnią nie tylko funkcję dekoracji, ale także są funkcjonalne. 

Drzwi przylgowe posiadają charakterystyczne wcięcie, które w pewien sposób zachodzi na ościeżnicę. Ich krawędź jest delikatnie wysunięta i tworzy ze ścianą równą powierzchnię. Modele tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w tradycyjnych wnętrzach. Dodają one pomieszczeniom elegancji i klasy. 

Zalety i wady drzwi przylgowych 

Drzwi przylgowe posiadają naprawdę wiele zalet, które wpływają na ich niesłabnącą popularność. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zapewniają one wygodny dostęp do zawiasów, dzięki czemu można wygodnie uregulować ich wysokość. Dostępne są także w wielu wersjach, dzięki czemu z łatwością można dobrać idealny model do swoich potrzeb. W sklepach dostępna jest szeroka oferta dotycząca wzorów oraz kolorów. 

Drzwi przylgowe są także łatwe w montażu. Prezentują się one bardzo ciekawie i pasują do pomieszczeń w stylu klasycznym. Zależnie od preferencji inwestora można wybrać modele z przylgą bardziej lub mniej dekoracyjną. Znaczącą zaletą jest także to, że takie modele są dużo tańsze niż drzwi bezprzylgowe. 

Niektórzy jednak wskazują kilka wad drzwi przylgowych. Przede wszystkim w niektórych przypadkach klasyczny wygląd może być minusem. Problemem może być także to, że widoczne zawiasy psują wygląd estetyczny. 

Drzwi przylgowe – co warto o nich wiedzieć?

Drzwi przylgowe mogą być wyposażone w zamki magnetyczne. Ma on płaską konstrukcję co sprawia, że tworzą jedną płaszczyznę i nie ma mowy o odgłosach trzaskania. Modele przylgowe wyglądają na lekkie i delikatne. Można je zamontować w pokojach, sypialniach, łazienkach czy w innych pomieszczeniach. 

Decydując się na wybór tego typu modeli drzwi, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim kluczowe jest wybranie właściwego wymiaru. Ościeżnica powinna idealnie pasować do rozmiarów ścian, a także otworu. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego koloru i stylu. Jak już wspomniano wcześniej, drzwi przylgowe są dostępne w różnych konfiguracjach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do stylu w jakim urządzone są wnętrza. 

To jaka będzie dokładna cena drzwi przylgowych jest zależne przede wszystkim od materiału z jakiego je wykonano. Z pewnością drzwi drewniane będą droższe od tych z płyty MDF. Na cenę wpływają także dodatkowe elementy.

Drzwi przylgowe to najpopularniejszy model drzwi. Występują one w różnych wariantach zarówno pod względem materiału, kolorystyki jak i dodatkowych elementów. Po zamknięciu skrzydło w dużej mierze chowa się pod ościeżnicą, co tworzy pewien charakterystyczny uskok. Drzwi przylgowe wykorzystuje się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu tradycyjnym i klasycznym. Bardzo dobrze wpisują się w styl inspirowany latami 60. i 70. Warto także zaznaczyć, że model przylgowy świetnie się sprawdzi także wtedy, gdy drzwi przez większość czasu pozostaną otwarte. 

Decyzję dotyczącą wyboru modeli drzwi powinno się podjąć podczas projektowania wnętrz. Wtedy można mieć pewność, że efekt końcowy będzie jak najlepszy. Pozwoli to także dobrze rozplanować zakup pozostałych elementów dekoracyjnych.